Серія вебінарів “Опіка дітей під час війни” проходила у вересні 2023 року. Актуальність тематики вебінарів підтверджена кількістю зареєстрованих осіб – 1031, а також 910 активними учасниками. Нам надзвичайно приємно, що в такий складний для нашої країни час на вебінарах були присутні представники з усіх регіонів України, у тому числі з регіонів, що страждають від постійних обстрілів.
Під час першого вебінару науковці з Університету Еморі (Атланта, США) професори Claire Coles, Julie Kable та Mikle South розкрили тематику про проблеми прихильності, порушення уваги та корекційні заходи для дітей з особливостями розвитку, зокрема з фетальним алкогольним синдромом, аутизмом, гіперактивністю тощо (див. запис вебінару). Відгукуючись на численні запити, ці ж фахівці в рамках співпраці з ОМНІ-мережею планують провести ще вебінари-практикуми з піднятих питань.
Під час другого вебінару д-р Ірина Губеладзе, Інститут соціальної та політичної психології НАПН України, висвітлила проблеми, пов’язані з психологічними переживаннями, депресивними станами, які супроводжують дітей та батьків, що пережили воєнні дії. Психолог і психотерапевт Ірина Сухова, тренерка програми «Діти і війна. Навчання технік зцілення», представила український досвід роботи з психологічною травмою в умовах війни (див. запис вебінару). Продовження цієї тематики теж планується у вигляді вебінарів-практикумів.
На третьому вебінарі Алла Онищук, начальник служби у справах дітей Волинської ОДА, розкрила реалії функціонування системи опіки в Україні. Партнери з Польщі – Фундація «Наші діти» під керівництвом Войцеха Титса та колеги Джоанна Тубіс-Флак – терапевт, директор закладу догляду та освіти, Емілія Томашевська – психолог, Беата Плоска – педагог збагатили нас досвідом реалізації реформи сімейної опіки дітей, позбавлених батьківського піклування, у Польщі (див. запис вебінару). Продовження розкриття цих питань вже є в процесі здійснення.
Якщо Ви бажаєте взяти участь у продовженні цих вебінарів, а також бути в курсі усіх новин і подій ОМНІ-мережі, запишіться, щоб отримувати розсилку наших матеріалів.