Участь представника ОМНІ-мережі у щорічній зустрічі JRC-EUROCAT 2023

28-29 червня 2023 року в м. Іспра (Італія) відбулась щорічна зустріч представників європейських реєстрів вроджених вад розвитку EUROCAT. Зустріч проходила у Об’єднаному дослідницькому центру Європейської Комісії (JRC-ISPRA) – третьому за величиною дослідницькому центрі Європейської Комісії після центрів у Брюсселі та Люксембурзі. ОМНІ-мережу на зустрічі представляла Діана Ахмеджанова, інформаційний спеціаліст (м. Хмельницький).

Під час зустрічі обговорювались питання щодо ведення баз даних, їх якості, загально-європейських трендів частот ВВР, результати проведених досліджень та планування подальшої діяльності мережі популяційних реєстрів ВВР та Асоціації EUROCAT.

У доповіді від ОМНІ-мережі було представлено результати поточних досліджень частоти вад невральної трубки (ВНТ) та рівнів інкорпорованого цезію-137 (Cs-137) серед вагітних жінок Рівненського Полісся, зокрема, районів, офіційно визнаних забрудненими внаслідок Чорнобильської катастрофи. Результати нашого дослідження, яке триває, показують одночасне зниження з часом  рівнів інкорпорованого Cs-137 серед вагітних жінок та зниження частоти ВНТ. Ми вважаємо, що ці спостереження потребують подальшого моніторингу та аналізу.

Довідка: EUROCAT – це європейська мережа популяційних реєстрів для епідеміологічного нагляду за вродженими вадами розвитку (ВВР). Мета діяльності EUROCAT – встановлення уніфікованих стандартів для збору та обміну даними, здійснення моніторингу частот ВВР, проведення наукових досліджень, виявлення кластерів, трендів, факторів ризику та профілактика ВВР. З 1 січня 2015 року Центральний реєстр та координаційну діяльність мережі EUROCAT на європейському рівні було передано Об’єднаному дослідницькому центру Європейської Комісії (JRC), м. Іспра, Італія.

Україна в мережі реєстрів EUROCAT з 2007 року представлена реєстром ВВР ОМНІ-мережі – єдиним реєстром з країн пост-радянського простору. Висока якість даних дала змогу ОМНІ-мережі вже у 2008 році отримати повне членство в організації.

Щорічна зустріч представників популяційних реєстрів моніторингу вроджених вад розвитку EUROCAT у м. Іспра, Італія
Діана Ахмеджанова, представниця від МБФ «ОМНІ-мережа для дітей»
Діана Ахмеджанова (в центрі), Anke Rissmann (справа) та Dorit Götz, представниці реєстру Saxony-Anhalt (м. Магдебург, Німеччина)
Діана Ахмеджанова (справа) та Paula Braz, представниця реєстру South Portugal (м. Лісабон, Португалія)
Оновлено: 03/08/2023 — 16:04