Серія вебінарів “Алкоголь – Діти – Розвиток”

Фетальниий алкогольний спектр порушень (ФАСП) – це узагальнююча назва для різних за ступенем важкості проявів відхилень у розвитку дитини, причинами яких є вживання вагітною жінкою алкогольних напоїв. ФАСП – це термін-парасолька, який охоплює такий діагноз  як фетальний алкогольний синдром (ФАС) – найбільш важкий вроджений стан дитини, а також інші пов`язані з алкоголем порушення нейро-поведінкового розвитку. 

ФАСП вважають одним з найпоширеніших розладів серед дітей з порушеннями розвитку. Світова спільнота свідчить, що частота народження дітей з ФАСП складає біля 5%, що значно перевищує частоту діток з аутизмом, spina bifida та церебральним паралічем тощо. В Україні, на жаль, відсутні дані офіційної статистики, але можна допустити, що цифри є достатньо високими через соціально-економічні та культурні чинники.

ФАСП належить до вроджених вад розвитку, яким можна запобігти на 100% завдяки просвітницьким заходам щодо шкідливого впливу алкоголю під час вагітності серед  пацієнтів, лікарів, освітян, тощо. 

Міжнародний благодійний фонд «ОМНІ-мережа для дітей», Міжнародний консорціум з дослідження спектру порушень, пов’язаних з пренатальним впливом алкоголю (СІFASD), Тернопільський, Львівський, Вінницький медичні університети, українські лікарі, ГО “Діти з ФАС – це стосується всіх НАС” об’єднали свої зусилля, щоб покращити обізнаність фахівців і батьків, привернути увагу суспільства до проблем, пов’язаних із ФАСП, і підготували серію вебінарів за участю іноземних і українських фахівців.

ДЛЯ КОГО

Для батьків і опікунів, що мають дітей із ФАСП; лікарів; педагогів; соціальних працівників;
психологів; студентів та усіх, хто зацікавлений у покращенні опіки і профілактики ФАСП.

ТЕМИ ВЕБІНАРІВ

1. Розпізнавання дітей з фетальним алкогольним спектром порушень (ФАСП) – Проф. В. Вертелецький, проф. К. Джонс (США).

2. Як вживання алкоголю під час вагітності впливає на мозок дитини, що розвивається, і які заходи після народження можуть допомогти дітям з ФАСП – Д-р Д. Кейбл, проф. Д. Возняк (США).

3. Які проблеми з когнітивними, навчальними та адаптивними функціями виникають у дітей із ФАСП у шкільному віці, і які заходи ефективні – Д-р. К. Коулз, д-р К. Петренко (США).

  • Перервано через війну.

4. Які є успішні стратегії профілактики ФАСП – Д-р К. ЧАмберс (США), д-р С. Роозен (Нідерланди).

  • Перервано через війну.

5. Які є успішні стратегії профілактики ФАСП. ФАСП в Україні: куди далі – Д-р Д. Блек (Нідерланди), панельна дискусія.

  • Перервано через війну.
Оновлено: 15/03/2024 — 20:54