Семінар «Дитина із ФАС: діагностика та допомога»

З метою поширення знань про фетальний алкогольний синдром (ФАС) і шляхи допомоги дітям з ФАС у навчанні 21 травня 2018 року в Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім. В. Поліщука (РОКЛДЦ) відбувся семінар «Дитина із ФАС: діагностика та допомога» для вчителів математики Рівненської області.

Не всі діти навчаються однаково: комусь легше засвоювати інформацію, а хтось взагалі не готовий до загально прийнятої моделі навчання. У групі таких «складних» учнів можуть знаходитися діти із ФАС.

Організаторами семінару були РОКЛДЦ, кафедра природничо-математичних наук та технологій Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, міжнародний благодійний фонд «ОМНІ–мережа для дітей» та громадська організація «Рівненський ОМНІ–центр розвитку дітей».

Слухачів семінару привітали заступник головного лікаря РОКЛДЦ Ігор Шумлянський та завідуюча обласним медико-генетичним центром Любов Євтушок. Було наголошено, що профілактику вроджених вад розвитку в області неможливо здійснити лише за допомогою медичних програм, оскільки це завдання є комплексним і вимагає спільних і скоординованих дій багатьох відомств і державних установ, громадських організацій і ЗМІ.

Виступає Любов Євтушок

Для усвідомлення значущості проблем, пов‘язаних з ФАС, учасникам семінару був запропонований перегляд фільму «Дитина для життя», який створений Британською національною організацією «NOFAS-UK» і продубльований українською мовою фондом Ukraine Works Ltd (директор Енн Лінден).

Практичний психолог РОКЛДЦ ім. В. Поліщука Ірина Грановська ознайомила учасників семінару з характерними проявами ФАС, зокрема з порушеннями нейророзвитку. Внаслідок цих порушень у дітей виникають труднощі у засвоєнні матеріалу типової освітньої програми. Тому діти з ФАС потребують навчання за спеціальними методиками, зокрема, для засвоєння математичних навичок. Присутнім було представлено програму інтерактивного навчання математики «MILE», розробниками якої є науковці Центру з дослідження фетального алкогольного синдрому у Центрі аутизму інституту Маркуса (Атланта, штат Джорджия, США) під керівництвом Клер Коулз, Джулії А. Кейбл, Елліс Таддео. А її переклад і адаптацію українською мовою здійснено за сприяння міжнародного благодійного фонду “ОМНІ-мережа для дітей”, ГО «Рівненський ОМНІ-центр розвитку дітей» та ГО «Хмельницький ОМНІ-центр розвитку дітей». Програма є у вільному доступі на вебсайті IBIS.

Виступає Ірина Грановська

Слухачі семінару також ознайомилися із складовими частинами програми розвитку адаптивних навичок “GoFAR” та спеціальною стратегією інтерактивного навчання «УРА», авторами якої також є науковці Центру з дослідження фетального алкогольного синдрому у Центрі аутизму інституту Маркуса (Атланта, штат Джорджия, США). Переклад програми українською мовою розміщений на вебсайті IBIS.

Обговорення програми GoFAR

Під час обговорення великий резонанс викликало питання соціалізації дітей із ФАС та їх можливостей влаштування у дорослому житті. Учасники семінару обмінялися думками щодо необхідності поширення досвіду використання спеціалізованих корекційних програм для таких дітей та розповсюдження знань про шкоду алкоголю саме серед учнів середньої та старшої шкіл.

Оновлено: 31/05/2018 — 09:58