Коротка інформація про ОМНІ-мережу

Міжнародний благодійний фонд “ОМНІ-мережа для дітей” (ОМНІ-мережа) – це неприбуткова організація, яка була заснована у 2004 році (дата державної реєстрації – 30 грудня 2004 року).

Основні напрямки діяльності:

  • Підтримка моніторингу вроджених вад розвитку (ВВР) за міжнародними стандартами.
  • Раннє виявлення і дослідження факторів ризику порушень фетального алкогольного спектру в Україні.
  • Дослідження впливу екологічних та соціальних чинників на пре- і постнатальний розвиток людини, а саме: мікронутрієнтів, мікроелементів, радіонуклідів тощо.
  • Розвиток інформаційних ресурсів для студентів медичних університетів та лікарів у галузі медичної генетики, тератології та дизморфології.
Проф. Володимир Вертелецький –  іноземний член НАН України,
член-кореспондент Академії медицини Аргентини,
Почесний професор Львівського національного медичного університету
та Національного університету «Києво-Могилянська Академія»,
Директор програм розвитку дітей та запобігання вродженим вадам
і голова правління ОМНІ-мережі
(автор дає дозвіл на вільне поширення та використання фотографії)

ОМНІ-мережа надає підтримку у здійсненні моніторингу вроджених вад розвитку за міжнародними стандартами у трьох областях України (Волинській, Рівненській та Хмельницькій). Результатом цієї діяльності є членство Програми запобігання вродженим вадам розвитку ОМНІ-мережі у Міжнародній Палаті з моніторингу та дослідження вроджених вад розвитку (International Clearinghouse for Birth Defects Monitoring Systems – ICBDSR) та Європейській мережі популяційних реєстрів вроджених вад розвитку (European Surveillance of Congenital Anomalies – EUROCAT). Збір даних, що проводиться за методологією EUROCAT та ICBDSR дозволяє контролювати їх повноту і якість, відслідковувати частоти ВВР, а також знаходити контрасти в їх пропорціях. Крім того, у трьох областях у співпраці з управліннями охорони здоров‘я створюються популяційні реєстри новонароджених дітей за міжнародними стандартами.

ОМНІ-мережа сприяє дослідженням, щоб поглибити розуміння впливу алкоголю під час вагітності на розвиток дітей, а також покращити діагностику і запобігання порушенням фетального алкогольного спектру, розробляти стратегії щодо раннього втручання і лікування.

Одним із пріоритетних напрямків нашої діяльності є дослідження впливу екологічних і соціальних чинників на розвиток і здоров‘я дітей. Чорнобильська катастрофа є однією з найбільших катастроф, спричинених людиною, яка вплинула і продовжує впливати на здоров’я, екологію та соціальне благополуччя багатьох поколінь культурно і етнічно різноманітного населення Європи. Причому все більше людей у постраждалих регіонах знаходяться під дією чорнобильської радіації від народження, адже народжується третє покоління, яке зазнає впливу іонізуючої радіації (ІР) від зачаття. Особливий інтерес до цих досліджень пов`язаний з тим, що вони були сфокусовані на рівненському Поліссі. Полісся забруднене чорнобильською радіацією і відрізняється від решти території Рівненської області геологічними, екологічними і демографічними особливостями. Дуже ймовірно, що такі дослідження висвітлять нові важливі факти і допоможуть краще зрозуміти весь комплекс причин, що призводять до виникнення вроджених вад розвитку і впливають на здоров‘я людей, а також розробити і впровадити профілактичні заходи. У Поліссі, поки не буде доведене протилежне, доцільно вважати, що тривале накопичення радіонуклідів вагітними жінками має і тератогенний, і онкогенний, і мутагенний вплив.

ОМНІ-мережа співпрацює з адміністраціями і закладами охорони здоров’я, медичними університетами і громадськими організаціями з метою покращення обізнаності медичних працівників і населення про можливості діагностики, лікування і запобігання вродженим вадам розвитку. Цьому сприяють наші веб-сайти – “I.B.I.S. – Міжнародна інформаційна система з вроджених вад розвитку”; “Clinical Eye Openers (CEO)”; “Українська тератологічна інформаційна система (УТІС); “Pandora Word Box”, які створюються у співпраці з нашими міжнародними і українськими партнерами.

ОМНІ-мережа представлена ОМНІ-центрами в містах Рівне, Луцьк, Хмельницький. Вони знаходяться на базі обласних медичних закладів (обласної дитячої лікарні, лікувально-діагностичного центру, перинатального центру) і є органічно інтегрованими у їх структуру компонентом. ОМНІ-центр – це інформаційно-ресурсний центр, який надає можливості доступу до сучасної інформації (як на паперових, так і електронних носіях) про розвиток дітей, діагностику, лікування і профілактику ВВР, має засоби для проведення телекомунікацій, навчальних та освітніх заходів. Наші колеги у Львові, Ужгороді, Чернівцях, Херсоні, Черкасах, Києві сприяють розвитку інформаційних ресурсів ОМНІ-мережі.

Юридична адреса фонду: Україна 33028, м. Рівне, вул. 16 Липня, 36.

Тел/факс: (+38) 036-262-3447.
E-mail: omninetukr@gmail.com

Л. Євтушок,                                    Н. Зимак-Закутня                             В. Вертелецький
Медичний координатор                 Клінічний координатор                    Директор

 


 

2011 рік. Зустріч лікарів-генетиків - членів ОМНІ-мережі у м. Хмельницькому
2011 рік. Зустріч лікарів-генетиків – членів ОМНІ-мережі у м. Хмельницькому

Наші партнери: