Міжнародний благодійний фонд “ОМНІ-мережа для дітей” (ОМНІ-мережа) – це неприбуткова організація, яка була заснована у 2004 році (дата державної реєстрації – 30 грудня 2004 року).
Основні напрямки діяльності:
- Підтримка моніторингу вроджених вад розвитку (ВВР) за міжнародними стандартами.
- Раннє виявлення і дослідження факторів ризику порушень фетального алкогольного спектру в Україні.
- Дослідження впливу екологічних та соціальних чинників на пре- і постнатальний розвиток людини, а саме: мікронутрієнтів, мікроелементів, радіонуклідів тощо.
- Розвиток інформаційних ресурсів для студентів медичних університетів та лікарів у галузі медичної генетики, тератології та дизморфології.
ОМНІ-мережа надає підтримку у здійсненні моніторингу вроджених вад розвитку за міжнародними стандартами у трьох областях України (Волинській, Рівненській та Хмельницькій). Результатом цієї діяльності є членство Програми запобігання вродженим вадам розвитку ОМНІ-мережі у Міжнародній Палаті з моніторингу та дослідження вроджених вад розвитку (International Clearinghouse for Birth Defects Monitoring Systems – ICBDSR) та Європейській мережі популяційних реєстрів вроджених вад розвитку (European Surveillance of Congenital Anomalies – EUROCAT). Збір даних, що проводиться за методологією EUROCAT та ICBDSR дозволяє контролювати їх повноту і якість, відслідковувати частоти ВВР, а також знаходити контрасти в їх пропорціях. Крім того, у трьох областях у співпраці з управліннями охорони здоров‘я створюються популяційні реєстри новонароджених дітей за міжнародними стандартами.
ОМНІ-мережа сприяє дослідженням, щоб поглибити розуміння впливу алкоголю під час вагітності на розвиток дітей, а також покращити діагностику і запобігання порушенням фетального алкогольного спектру, розробляти стратегії щодо раннього втручання і лікування.
Одним із пріоритетних напрямків нашої діяльності є дослідження впливу екологічних і соціальних чинників на розвиток і здоров‘я дітей. Чорнобильська катастрофа є однією з найбільших катастроф, спричинених людиною, яка вплинула і продовжує впливати на здоров’я, екологію та соціальне благополуччя багатьох поколінь культурно і етнічно різноманітного населення Європи. Причому все більше людей у постраждалих регіонах знаходяться під дією чорнобильської радіації від народження, адже народжується третє покоління, яке зазнає впливу іонізуючої радіації (ІР) від зачаття. Особливий інтерес до цих досліджень пов`язаний з тим, що вони були сфокусовані на рівненському Поліссі. Полісся забруднене чорнобильською радіацією і відрізняється від решти території Рівненської області геологічними, екологічними і демографічними особливостями. Дуже ймовірно, що такі дослідження висвітлять нові важливі факти і допоможуть краще зрозуміти весь комплекс причин, що призводять до виникнення вроджених вад розвитку і впливають на здоров‘я людей, а також розробити і впровадити профілактичні заходи. У Поліссі, поки не буде доведене протилежне, доцільно вважати, що тривале накопичення радіонуклідів вагітними жінками має і тератогенний, і онкогенний, і мутагенний вплив.
ОМНІ-мережа співпрацює з адміністраціями і закладами охорони здоров’я, медичними університетами і громадськими організаціями з метою покращення обізнаності медичних працівників і населення про можливості діагностики, лікування і запобігання вродженим вадам розвитку. Цьому сприяють наші веб-сайти – “I.B.I.S. – Міжнародна інформаційна система з вроджених вад розвитку”; “Clinical Eye Openers (CEO)”; “Українська тератологічна інформаційна система (УТІС); “Pandora Word Box”, які створюються у співпраці з нашими міжнародними і українськими партнерами.
ОМНІ-мережа представлена ОМНІ-центрами в містах Рівне, Луцьк, Хмельницький. Вони знаходяться на базі обласних медичних закладів (обласної дитячої лікарні, лікувально-діагностичного центру, перинатального центру) і є органічно інтегрованими у їх структуру компонентом. ОМНІ-центр – це інформаційно-ресурсний центр, який надає можливості доступу до сучасної інформації (як на паперових, так і електронних носіях) про розвиток дітей, діагностику, лікування і профілактику ВВР, має засоби для проведення телекомунікацій, навчальних та освітніх заходів. Наші колеги у Львові, Ужгороді, Чернівцях, Херсоні, Черкасах, Києві сприяють розвитку інформаційних ресурсів ОМНІ-мережі.
Юридична адреса фонду: Україна 33028, м. Рівне, вул. 16 Липня, 36.
Тел/факс: (+38) 036-262-3447.
E-mail: omninetukr@gmail.com
Л. Євтушок, Н. Зимак-Закутня В. Вертелецький
Медичний координатор Клінічний координатор Директор
Наші партнери:
- Волинське обласне дитяче територіальне медичне об’єднання
- Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім. В. Поліщука
- Хмельницький міський перинатальний центр
- Херсонська обласна дитяча клінічна лікарня
- Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького
- Ужгородський національний університет
- Буковинський державний медичний університет
- Центр ранньої реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи та психіки у Волинському обласному спеціалізованому Будинку дитини
- Рівненський центр ранньої педагогічної реабілітації та соціальної адаптації дітей з особливими потребами “Пагінець”
- Волинська обласна громадська організація батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку
- Рівненська громадська організація “Асоціація батьків дітей з особливими потребами”
- Батьківський клуб “Веселка” в м. Хмельницькому
- CIFASD – Міжнародний консорціум з дослідження спектру порушень, пов’язаних з пренатальним впливом алкоголю
- EUROCAT (Європейська мережа популяційних реєстрів вроджених вад розвитку)
- Міжнародна Палата з моніторингу і дослідження вроджених вад розвитку (ICBDSR)
- Український фонд допомоги дітям-сиротам з особливими потребами (Вірджинія, США)
- Ukraine Works Ltd (Порушення спектру фетального алкогольного синдрому в Україні)